ultradźwięki rehabilitacja
Usługi

Ultradźwięki i pole magnetyczne w fizykoterapii

Ultradźwięki, pole magnetyczne, prądy elektryczne czy krioterapia to jedne z wielu zabiegów znajdujących zastosowanie w fizykoterapii jako wsparcie w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości. Dowiedz się na czym polegają te popularne zabiegi fizykalne i jakie korzyści przynoszą pacjentom.

Ultradźwięki

Ultradźwięki, czyli fala dźwiękowa o wysokiej częstotliwości, to podstawa jednego z najbardziej popularnych zabiegów wykorzystywanych w leczeniu wielu różnych schorzeń i dolegliwości. Poza celami rehabilitacyjnymi, z powodzeniem wykorzystywane są również w celach relaksacyjnych. Fale ultradźwiękowe generowane przez aparat w trakcie zabiegu wysyłane są do ciała przez głowicę. Przenikają one do tkanek. Drgania prowadzą do rozgrzania tkanek oraz poprawy krążenia. Zabiegi na bazie ultradźwięków wykorzystywane są we wspomaganiu leczenia schorzeń takich jak bóle mięśni, zapalenie stawów czy choroby neurologiczne.

Pole magnetyczne

Zabiegi wykorzystujące pole magnetyczne znajdują zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości. Podobnie jak ultradźwięki, mogą być stosowane w rehabilitacji, ale również z myślą o korzyściach relaksacyjnych. Pacjent umieszczany jest w urządzeniu wytwarzającym pole magnetyczne. Z zabiegów mogą korzystać pacjenci zmagający się z dolegliwościami i schorzeniami takimi jak choroby neurologiczne, zapalenie stawów czy bóle mięśni. Pole magnetyczne wykorzystywane jest również w przypadku gdy dochodzi do urazów sportowych.

Krioterapia

Krioterapia jest zabiegiem, w którym niskie temperatury i ich oddziaływanie na nasz organizm wykorzystywane są w celu leczenia różnych schorzeń. Zabiegi działają przeciwbólowo, przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie. Pobudzają układ krążenia i układ limfatyczny. Krioterapia znajduje szerokie zastosowanie, m.in. w przypadku chorób neurologicznych, urazów sportowych czy bólów mięśni.

W Medikar istnieje możliwość skorzystania z wielu zabiegów fizykalnych, takich jak elektroterapia, laseroterapia, krioterapia miejscowa czy terapuls. Oferta Medi Home Care skierowana jest do tych pacjentów, którzy chcą skorzystać z rehabilitacji domowej w Warszawie.

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…